Android qurilmalar uchun Zarnews.uz mobil ilovasi. Yuklab olish x

Tokio-2020 yozgi Olimpiya o‘yinlarida ishtirok etuvchi barcha o‘zbekistonlik sportchilar nomi ma’lum bo‘ldi

O‘zbekiston delegatsiyasi a’zolari XXXII yozgi Olimpiya o‘yinlarida sportning 17 turidan 71 ta yo‘llanmani qo‘lga kiritdi.

Boks (11 ta):

-52 kg: Shahobiddin Zoirov

-57 kg: Mirazizbek Mirzaxalilov

-63 kg: Elnur Abduraimov

-69 kg: Bobousmon Baturov

-75 kg: Fanat Qahramonov

-81 kg: Dilshod Ro‘zmetov

-91 kg: Sanjar Tursunov

+91 kg: Bahodir Jalolov

-51 kg: Tursunoy Rahimova

-60 kg: Rayhona Qodirova

-69 kg: Shahnoza Yunusova

Erkin kurash (4 ta):

-57 kg: G‘ulomjon Abdullayev

-74 kg: Bekzod Abdurahmonov

-86 kg: Javrail Shapiyev

-97 kg: Magomed Ibragimov

Yunon-rum kurashi (4 ta):

-60 kg: Elmurat Tasmuradov

-77 kg: Jalgasbay Berdimuratov

-87 kg: Rustam Assakalov

-130 kg: Mo‘minjon Abdullayev

Taekvondo (4 ta):

-68 kg: Ulug‘bek Rashidov

-80 kg: Nikita Rafalovich

-67 kg: Nigora Tursunqulova

+67 kg: Svetlana Osipova

Og‘ir atletika (4 ta):

-67 kg: Adhamjon Ergashev

-109 kg: Akbar Jo‘rayev

-55 kg: Muattar Nabiyeva

-76 kg: Kumushxon Fayzullayeva

Qilichbozlik (3 ta):

Shpaga, ayollar: Malika Hakimova

Sablya, ayollar: Zaynab Dayibekova

Sablya, erkaklar: Sherzod Mamutov

Yengil atletika (7 ta):

Balandlikka sakrash, ayollar: Svetlana Radzivil

Balandlikka sakrash, ayollar: Safina Sa’dullayeva

Bosqon uloqtirish, erkaklar: Suhrob Xo‘jayev

Uzunlikka sakrash, ayollar: Darya Reznichenko

Uch hatlab sakrash, ayollar: Roksana Xudoyorova

Uch hatlab sakrash, erkaklar: Ruslan Qurbonov

Ko‘pkurash, ayollar: Yekaterina Voronina

Dzyudo (11 ta):

-60 kg: Sharofiddin Lutfullayev

-66 kg: Sardor Nurillayev

-73 kg: Hikmatillo To‘rayev

-81 kg: Sharofiddin Boltaboyev

-90 kg: Davlat Bobonov

-100 kg: Muhammadkarim Xurramov

+100 kg: Bekmurod Oltiboyev

-52 kg: Diyora Keldiyorova

-63 kg: Farangiz Hojiyeva

-70 kg: Gulnoza Matniyazova

Aralash jamoaviy musobaqa

Suzish (2 ta):

100 m, erkin suzish: Xurshidjon Tursunov

100 m, brass: Yulduz Qo‘chqorova

Kanoeda eshkak eshish (4 ta):

C-2 500 metr: Dilnoza Rahmatova

C-2 500 metr: Nilufar Zokirova

C-1 200 metr: Dilnoza Rahmatova

C-1 200 metr: Nilufar Zokirova

Akademik eshkak eshish (2 ta):

LMX2X, 2000 metr: Sobir Safaraliyev

LMX2X, 2000 metr: Shahboz Xolmirzayev

Sport gimnastikasi (2 ta):

Yakkalik dastur: Rasuljon Abdurahimov

Yakkalik dastur: Oksana Chusovitina

Badiiy gimnastika (6 ta)

Ko‘pkurash: Sabina Tashkenbayeva

Guruh mashqi: Nilufar Shomurodova

Guruh mashqi: Kseniya Aleksandrova

Guruh mashqi: Dinara Ravshanbekova

Guruh mashqi: Sevara Safoyeva

Guruh mashqi: Kamola Irnazarova

O‘q otish sporti (2 ta):

10 m., miltiq: Muxtasar Tohirova

50 m., miltiqdan 3 holatda: Muxtasar Tohirova

Velosport (2 ta):

Guruh poygasi, erkaklar: Murodjon Xolmurodov

Guruh poygasi, ayollar: Olga Zabelinskaya

Zamonaviy beshkurash (2 ta):

Yakkalik, erkaklar: Aleksandr Savkin

Yakkalik, ayollar: Alise Faxrutdinova

Tennis (1 ta):

Yakkalik, erkaklar: Denis Istomin

Ma’lumot uchun: Tokio-2020 yozgi Olimpiya o‘yinlari 23 iyuldan 8 avgustgacha bo‘lib o‘tadi.