Маҳаллийлаштириш: 2025 йилда Самарқандда 119 та лойиҳа бўйича 2,8 трлн. сўмлик маҳсулот ишлаб чиқариш мўлжалланмоқда 24/03, 18:45 Иқтисодиёт
2024 йилда Самарқанд вилояти ҳамда Франция ўртасида товар айланмаси 15,4 миллион АҚШ долларини ташкил этган 11/03, 21:22 Иқтисодиёт
Иқтисодий тадқиқотлар ва ислоҳотлар маркази Ўзбекистон ялпи ички маҳсулотининг 6,2 фоизга ўсишини прогноз қилмоқда 06/03, 16:21 Иқтисодиёт
“Тадбиркорлар виртуал офиси” ишбилармонларнинг муаммоларини ҳал этишга хизмат қилмоқда 31/01, 16:47 Иқтисодиёт
Булунғурда камбағаллик даражаси: Бир йилда 12,2 дан 7,6 фоизга тушган. Қандай тадбирлар ҳисобига? 30/01, 14:05 Иқтисодиёт
Жаҳон банки Ўзбекистоннинг 2024 йилдаги иқтисодий ўсишини баҳолади — 6 фоизлик ўсиш 23/01, 11:19 Иқтисодиёт
Дунёнинг нуфузли меҳмонхона брендларидан фойдаланиб, республикамиз ҳудудида фаолият бошлаган тадбиркорлар учун имтиёзлар бор 10/01, 18:02 Иқтисодиёт
Логистика маркази, гидроэлектрстанция, қурилиш кластери: Паст Дарғомда яна қандай янги лойиҳалар ишга тушади? 28/12, 06:47 Иқтисодиёт