Hokim endi Kengashni boshqarmaydi yoki Konstitutsiyaga kiritilgan o‘zgartishlarni bilasizmi? 06/12/2023 Siyosat
Senat: Tashqi ishlar vazirligi fuqarolar murojaatlarini ko‘rib chiqishga yuzaki yondashmoqda 31/10/2023 Siyosat
Senatorlar aholini sifatli iste’mol tovarlari bilan ta’minlashga qaratilgan qonunlarni ma’qulladi 28/10/2023 Siyosat
Senat tomonidan “Turkiy investitsiya jamg‘armasini ta’sis etish to‘g‘risidagi Bitimni ratifikatsiya qilish haqida”gi Qonun ma’qullandi 28/10/2023 Siyosat
Senat yalpi majlisida Oliy Majlisning Bola huquqlari bo‘yicha vakili (Bolalar ombudsmani) saylandi 28/10/2023 Siyosat
BMT, Yevropa Ittifoqi, JSST G‘azodagi shifoxonaga zarbani keskin qoraladi, qator davlatlarda namoyishlar avj oldi 18/10/2023 Siyosat
Dunyo voqealari qisqa satrlarda: Tel-Aviv aeroporti yopildi, Eron Yaqin Sharqdagi urushga aralashishi mumkin, Ekvadorda eng yosh prezident saylandi, Putin AQShni ogohlantirdi 16/10/2023 Siyosat
“Aviachipta sotishda eskirgan byurokratik usullar hamon saqlanib qolmoqda” — Senator “UZBEKISTAN AIRWAYS” AJga qarashli aviakassalar faoliyatiga e’tiroz bildirdi 29/09/2023 Siyosat
Prezident Shavkat Mirziyoyevning Dushanbega tashrifi Tojikiston Respublikasi Prezidenti Emomali Rahmon bilan uchrashuvdan boshlandi 14/09/2023 Siyosat
Konstitutsiya ijrosini to‘liq ta’minlash davlat organlarining birinchi navbatdagi ustuvor vazifasi 13/09/2023 Siyosat
Samarqandlik cho‘pon, tadbirkor, nuroniy, mahalla faoli va turizm sohasi xodimlariga davlat mukofoti berildi 27/08/2023 Siyosat
9 nafar samarqandlik san’atkor, shoir, hunarmand va tibbiyot xodimlari davlat mukofoti bilan taqdirlandi 26/08/2023 Siyosat